Za górami za lasami w bajkowym przedszkolu...

Koordynatorem Ochrony Danych Osobowych na terenie Przedszkola Publicznego w Pogórskiej Woli jest Pani Jadwiga Pietraszewska.

Inspektorem danych osobowych Przedszkola Publicznego w Pogórskiej Woli jest Pan Piotr Chrupek.
KONTAKT:
e-mail: iod.@up.skrzyszow.pl
telefon: 695301015

Maryla Rodowicz w Skrzyszowie

Już niebawem Koncert Charytatywny pod Patronatem Wójta Gminy Skrzyszów!

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Szczegóły na plakacie.

Koncert Noworoczny za nami…

15 stycznia 2020 r. w Kościele Św. Józefa w Pogórskiej Woli odbył się wspaniały Koncert Noworoczny zorganizowany przez Przedszkole w Pogórskiej Woli przy współpracy z Tarnowską Szkołą Muzyczną i Stowarzyszeniem Podaruj Dzieciom Promyk Słońca.

Podczas Koncertu zaprezentowano najpiękniejsze utwory skrzypcowe m.in.: „W żłobie”, „Wesołych Świąt”, „Cicha Noc”, „Słuchajcie Aniołowie śpiewają”, Tryumfy Króla Niebieskiego” oraz wiele innych wyjątkowych utworów.

„Zakręcone smyczki” pod kierunkiem Pani Angeliny Kierońskiej wykonały również cudowny utwór „We wish you”. Nie zabrakło emocji…

Z kolei dzieci z Przedszkola z Pogórskiej Woli pod kierunkiem Dyrekcji i cudownych Nauczycieli zaprezentowały występ Jasełek. Mali aktorzy po mistrzowsku wprowadzili uczestników Koncertu Noworocznego pod hasłem: „Pomnażajcie talenty otrzymane od Boga – Święty Jan Paweł II ” w klimat Świąt Bożego Narodzenia, które dla Świętego Jana Pawła II miały wielkie znaczenie…

*** Kiedyś Święty Jan Paweł II tak wypowiedział się do młodzieży: „Dziś doświadczacie w sposób szczególny prawdy, że zostaliście wyposażeni w wielorakie dary i talenty. Nie przestawajcie za nie dziękować Temu, który «hojnie darzy łaską i chwałą, nie odmawia dobrodziejstw postępującym nienagannie» (Ps 84 [83], 12). Odkrywajcie w sobie te zdolności, cieszcie się nimi i rozwijajcie je z Bożą pomocą. Nieście je jako dary Ducha Świętego wszystkim, którzy potrzebują waszego miłosierdzia. Niech owocują w waszych rodzinach, szkołach i środowiskach. Gorąco wierzę, że dzięki temu wymagającemu świadectwu zasłużycie na osąd ewangelijnego Pana: «Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię» (Mt 25, 21).

Puntem kulminacyjnym Koncertu Noworocznego było uroczyste wręczenie przez Panią Prezes Katarzynę Macoń dwóch haftowanych ornatów – z wizerunkiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego (z okazji zbliżającej się Beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego) oraz z wizerunkiem Chrystusa Dobrego Pasterza.

Jesteśmy przekonani, że te wspaniałe szaty liturgiczne będące Darem dla Parafii od Stowarzyszenia Podaruj Dzieciom Promyk Słońca będą służyły na chwałę Bożą.

„Przedsiębiorczość idzie w parze z Przedszkolakiem”

20 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spektakularne wydarzenie – Konferencja metodyczna pod hasłem:

„Przedsiębiorczość idzie w parze z Przedszkolakiem” – pozytywne aspekty wprowadzania przedszkolaków w świat finansów i przedsiębiorczości.

W Konferencji wzięli udział specjalni Goście.

Projekt realizowany był przy współpracy z ABC Czepczyński i ze Stowarzyszeniem Podaruj Dzieciom Promyk Słońca pod patronatem Fundacji Rodziny Czepczyńskich.

Organizatorem Konferencji było Bajkowe Przedszkole w Pogórskiej Woli – Prekursor działań edukacji finansowej na terenie Gminy Skrzyszów.

Współorganizatorem było Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca.

Tematyka Konferencji:

1.  Przedsiębiorcze dziecko – przedsiębiorczy dorosły – wykład poprowadzi Pani dr inż. Anna Wojtowicz, Pełnomocnik Rektora do spraw Kształcenia i Studentów MWSE w Tarnowie.  

2. Umiejscowienie przedsiębiorczości w literaturze dziecięcej – wykład poprowadzi Pan dr hab. Michał Nawrocki, profesor PWSZ w Tarnowie.

3. Czy warto uczyć o finansach? – wypowiedź Pani Anny Popek – prezenterki Telewizji Polskiej.

4. Czym jest przedsiębiorczość w wychowaniu przedszkolnym – wykład poprowadzi – Pani mgr Beata Gil, pedagog – logopeda.

5. Dziecięca symbolika finansowa a program ABC Ekonomii – prezentacja materiałów edukacyjnych – wykład poprowadzi Pani mgr Katarzyna Macoń, trener edukacji finansowej, Prezes Stowarzyszenia Podaruj Dzieciom Promyk Słońca.

6. Realizacja programu „ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” w Przedszkolu Publicznym w Pogórskiej Woli – wykład poprowadzi Pani mgr Agnieszka Rzepka-Barnaś, nauczyciel wychowania przedszkolnego.

7. „Stoję mocno finansowo, więc mogę pomagać innym” – wykład poprowadzi Pan Marek Łączak, właściciel Firmy Macronic.

8. Inwestycja w przedszkolaki – inwestycją w rozwój Gminy – wykład poprowadzi Pan mgr Marcin Kiwior, Wójt Gminy Skrzyszów.

Uczestnicy Konferencji „Przedsiębiorczość idzie w parze z Przedszkolakiem” otrzymają „na szczęście” SPECJALNY UPOMINEK!

Wszyscy uczestnicy Konferencji mieli okazję zapoznać się z najnowszymi numizmatami Mennicy Polskiej, a także uraczyć podniebienia wspaniałymi słodkościami.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał sakiewkę wypełnioną złotymi grosikami oraz pudełeczko w kształcie motyla z złotym grosikiem.

Istotnym punktem Konferencji, była prezentacja LOGA naszego przedszkola! Pragniemy dodać, że posiadamy również nasz przedszkolny roll up 😉

Wszystkim odwiedzającym mówimy Dzień dobry!

Kontakt

Przedszkole w Pogórskiej Woli
33-152 Pogórska Wola
woj. małopolskie
przedszkole.pogorskawola@vp.pl